Home Business Wzrost rezerw złota w Indiach do 855 ton metrycznych pomimo globalnego spowolnienia...

Wzrost rezerw złota w Indiach do 855 ton metrycznych pomimo globalnego spowolnienia gospodarczego – Times of India

4
0
Wzrost rezerw złota w Indiach do 855 ton metrycznych pomimo globalnego spowolnienia gospodarczego – Times of India


Całkowite rezerwy złota Indii, zarządzane przez Bank Rezerw Indiiwyniósł 854,73 ton metrycznych, zgodnie z najnowszym półrocznym raportem banku apex na temat sytuacji w kraju rezerwy walutowe.
Z opublikowanego we wtorek raportu wynika, że ​​znaczna część rezerwa złotaw wysokości 510,46 ton metrycznych jest składowane na terenie Indii, natomiast pozostałe 324,01 ton metrycznych są przechowywane na arenie międzynarodowej w bezpiecznych depozytach Banku Anglii i Banku Rozrachunków Międzynarodowych.
Kolejne 20,26 ton złota utrzymywane jest w formie depozytów złota utrzymywanych w celu zapewnienia płynności i bezpieczeństwa finansowego.
Bank Rezerw Indii (RBI) opublikował swój najnowszy półroczny raport na temat rezerw walutowych kraju, zawierający aktualne informacje na temat zasoby złota na koniec września 2024 r.
W raporcie podkreślono również, że pod względem wartości udział złota w całkowitych rezerwach walutowych Indii zauważalnie wzrósł.
Złoto stanowiło 9,32% całkowitych rezerw na koniec września 2024 r., co odzwierciedla niewielki wzrost z 8,15% odnotowanych na koniec marca 2024 r.
Wzrost ten podkreśla rosnące znaczenie złota jako aktywa rezerwowego RBI w obliczu globalnych wahań gospodarczych, zapewniającego stabilną i bezpieczną inwestycję.
Półroczne sprawozdania banku centralnego mają na celu promowanie przejrzystości w zarządzaniu rezerwami Indii dla zainteresowanych stron i ogółu społeczeństwa, aby zapewnić jasny obraz siły gospodarczej Indii.
Dostarczają szczegółowych informacji na temat rezerw do końca marca i września każdego roku, przyczyniając się w decydujący sposób do wywiązania się RBI z obowiązku utrzymywania wysokiego poziomu ujawniania informacji na temat indyjskiej stabilności finansowej i praktyk w zakresie zarządzania rezerwami.





Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here