Home Business Sprawa Eros International Media: 17 podmiotów ukaranych grzywną przez Sebi za rzekome...

Sprawa Eros International Media: 17 podmiotów ukaranych grzywną przez Sebi za rzekome nieprzestrzeganie przepisów – Times of India

3
0
Sprawa Eros International Media: 17 podmiotów ukaranych grzywną przez Sebi za rzekome nieprzestrzeganie przepisów – Times of India


NOWE DELHI: Indyjska Rada Papierów Wartościowych i Giełd ukarała we wtorek 17 podmiotów za niezdolność do przedstawienia na czas informacji w kwestii Międzynarodowe media Eros Ltd wraz z nieprzestrzeganiem dochodzenia. Według Sebi na podstawie postanowienia każdy podmiot musiał zostać ukarany grzywną w wysokości 12 lakh rupii w wysokości 2 crore rupii, którą należy zapłacić w ciągu 45 dni.
W następstwie złego zarządzania i nieprawidłowości finansowe z udziałem Eros International Media Ltd. (EIML), Spicy Entertainment & Media Ltd. (SEML) i innych podmiotów powiązanych, regulator rynku zażądał szczegółowych informacji, w tym umów, transakcji i szczegółów dotyczących akcjonariuszy i dyrektorów spółek, wraz z księgami rachunkowymi, wyciągami bankowymi, zeznaniami podatkowymi, informacjami o filmach koprodukcji, wyjaśnieniami dotyczącymi nieukończonych lub zakończonych projektów oraz szczegółami dotyczącymi wymienianych płatności i zwrotów pomiędzy obiema firmami.
17 podmiotów to Sunita Patel Kamlesh, Nitin Boricha Kishor, Vikaram Vasudev Rajani, Dhrishti Vikram Rajani, Dev Govind Binani, Abhishek Das, Anindya Bikas Datta, Debjit Medda, Rina Kumari Singh, Sutapa Mukherjee, Manisha Kumari Singh, Gourab Ray Chaudhuri, Vinod Kumar Agarwal, Sumit Bhoot, Sheetal Suresh Kale, Anil Kumar Sajjankumar Sharma i Debosmita Ghosh Dastidar.
W swoim postanowieniu Sebi ujawnił, że różne zawiadomienia (1–17) stale nie współpracowały z dochodzeniem wszczętym przez organ regulacyjny i nie zawierały pełnych informacji wymaganych w wezwaniach wystosowanych w okresie od marca do kwietnia 2023 r.
Stwierdzono, że wiele podmiotów albo przekazało niepełne informacje, albo nie przekazało niezbędnych dokumentów, w tym ksiąg rachunkowych, umów i deklaracji podatku dochodowego. Dodatkowo część złożonych umów nie mogła zostać zweryfikowana.
Nawet po otrzymaniu wielokrotnych wezwań kilka podmiotów nie stawiło się lub podało powody zawodowe lub osobiste, nie stawiając się na rozprawie, nie mając konkretnych dowodów. Inni twierdzili, że ze względu na rezygnację z udziału w zaangażowanych spółkach mogą udzielić jedynie ograniczonych informacji. Sebi zwrócił również uwagę na to, że nie przekazali kluczowych danych, nawet od czasu, gdy nadal pracowali w firmach.
Zdaniem Sebiego informacje, których domagał się organ prowadzący dochodzenie, były kluczowe i pozwoliły mu na wyciągnięcie precyzyjnych wniosków w tej sprawie. Stwierdzono, że gdyby zawiadomienia odpowiedzieli na wezwania, terminowo przekazali pełne informacje i pomogli w wyjaśnieniu sytuacji, IW byłaby w stanie lepiej ocenić rolę różnych podmiotów zaangażowanych w wyprowadzanie środków finansowych i manipulację rachunkami związanymi z EIML.
„Ponadto informacje dotyczące wyciągów z ksiąg rachunkowych, umów, na które otrzymano zaliczki od EIML, oraz szczegółów płatności otrzymanych od EIML, były niezwykle istotne. Jest oczywiste, że informacje, o które zwrócił się organ prowadzący dochodzenie, były niezbędne dla dochodzenia, a brak zawiadomień zastosowanie się do wezwania znacznie utrudniło proces” – stwierdziła SEBI w swoim 68-stronicowym postanowieniu.
Sebi w czerwcu 2023 r. zakazał spółce Eros International i 4 innym podmiotom udziału w rynku papierów wartościowych w sprawie związanej z możliwym przekierowaniem środków na podstawie rzekomych ustaleń. Zakaz został dodatkowo potwierdzony w październiku 2023 r.





Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here