Były trener Włoch Mancini odchodzi z pracy w Arabii Saudyjskiej

2
0

Roberto Mancini zrezygnował z funkcji głównego trenera Arabia Saudyjskareprezentacji narodowej – podała w czwartek federacja tego kraju.

Mancini, który zdobył mistrzostwo Europy jako Włochy trener w 2021 roku, odszedł za obopólną zgodą – podała federacja.

„Zarząd saudyjskiej federacji piłkarskiej i trener drużyny narodowej Włoch Roberto Mancini osiągnęli w czwartek wspólne porozumienie w sprawie zakończenia stosunku umownego” – napisała reprezentacja narodowa na platformie mediów społecznościowych X.

Poprzedni Międzynarodowe I Manchesteru City Menedżer zdobył wiele tytułów w swojej bogatej karierze zarówno jako zawodnik, jak i trener.

Nie udało mu się jednak poprowadzić Arabii Saudyjskiej do zwycięstwa w Pucharze Azji w tym roku – opuścił turniej w 1/8 finału.

Jego zachowanie podczas tego meczu Katar również wywołało kontrowersje, kiedy odszedł przed końcem kary za przegraną swojej drużyny strzelanina przeciwko Korea Południowa. Później przeprosił.

Mancini został zatrudniony przez Arabię ​​Saudyjską w sierpniu 2023 r., czyli dwa tygodnie po tym, jak odszedł z pracy we Włoszech.

Saudyjczycy z pięcioma punktami zajmują trzecie miejsce w trzeciej rundzie eliminacji mistrzostw świata w Azji w grupie C. Po czterech meczach tracą pięć punktów do lidera grupy, Japonii.

10 października przegrali u siebie z Japonią 2:0, a pięć dni później zremisowali bezbramkowo z Bahrajnem.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy automatycznie awansują do Pucharu Świata, natomiast drużyny z trzeciego i czwartego miejsca przechodzą do kolejnej rundy eliminacji, w której wyeliminowane są dwie ostatnie drużyny.

Jako menadżer Interu zdobył trzy tytuły mistrza Włoch, a następnie zdobył tytuł mistrza Włoch Pierwsza liga z Manchesterem City w 2013 roku dzięki dramatycznej bramce Sergio Aguero w końcówce sezonu.

W tej historii wykorzystano informacje z Associated Press i Reuters.